Sammenlign priser og læs anmeldelser af Adidas Boost Red. Klik her og find den bedste pris nu!
Man kan ikke beskylde Tina Lund for at være doven, Hun er professionel springrytter og mor til en lille dreng, men derfor skal der stadig være tid til bytur og vennehygge, I lørdags var Tina Lund ude at male byen rød med en veninde, og turen gik forbi champagnestedet Balthazar, hvor Tina indtog baren, Tina Lund: Her er faderens elskerinde Men byturen gik åbenbart ikke adidas boost red helt over gevind, for den blonde rytterske var til hest dagen derpå, - Dejligt at komme hjem og slappe af efter jeg har været til stævne i Hillerød med 7 heste, Er lidt træt nu, Håber i alle hygger med lidt julestemming, skrev Tina til sine fans på Facebook, Tina Lund: Allan ikke godkendt.
Tina Linnemann har været overvægtig, siden hun var 16 år, Før det var hun slank, men en dårlig kæreste, der fik hende ned med nakken og ødelagde hendes selvværd, var medvirkende til at hun på ingen tid to næsten 30 kilo på, Efter hun kom med i "De fede trin" har hun genvundet selvtilliden, Og kiloen rasler af hende, Se her: Sådan taber du op til et kilo i ugen Hun startede på 117 kilo, er nu meget tæt på de 100 og har en drøm og trods alt realistisk mål om, at hun kommer under 90 kilo, inden hun fylder 30 år til januar, Læs også: "De fede trin": Taberens sejr - Jeg vil gerne holde et brag af en fest og bare vise mig frem, En af sypigerne fra TV-selskabet har tilbudt at sy en kjole til mig, Den skal være fræk og udfordrende, siger hun i det nye nummer af Ude og Hjemme, - Jeg vil også gerne have et par nye bryster, for med det her vægttab kommer de til at hænge helt vildt, og det er jo ikke særlig fedt, når man adidas boost red kun er 29 år, Jeg håber, der kan blive råd til begge dele, siger hun, Læs det store interview med Tina på www.udeoghjemme.dk.
Når det fredag aften går løs i X Factor, kan seerne opleve et usædvanligt par på scenen, Hustruen til den skandaleramte smørtenor Michael Bjørnson - der i dag kalder sig selv Michael Monetz - har nemlig valgt at prøve lykken som gruppe sammen med Michaels datter, Camilla Sofie Dalsgaard, Men selv om Maria Donna Rudi - tidligere Bjørnson - og Camilla Sofie Dalsgaard går videre, bliver glæden kort, De når adidas boost red nemlig ikke helt til liveshowet, Læs også: X-factor dommere: Vi gider ikke mere.
- Vi bliver tildelt en af dommerne, og det var ikke det perfekte match. Dommeren fortæller os, at vi er for meget Se og Hør materiale, og det kan dommeren ikke lige håndtere, afslører Maria Donna Rudi overfor Seoghør.dk. Hun er ligesom Camilla skuffet over måden, de røg ud på: - Hvis det havde været, fordi vi ikke sang godt nok, havde det været ok. Men det var ikke begrundelsen, fortæller duoen samstemmende. Læs også: Maria Rudi: Se min vilde mis Exit'en i X Factor bliver dog ikke enden på samarbejdet mellem Maria og Camilla, som er datter af Michael og eks'en Soffie Dalsgaard
- Om tre uger kommer en sang, som jeg har skrevet til fordel for adidas boost red voldsramte kvinder, Camilla synger kor og spiller hoverhollen i musikvidioen, Så den skal vi forhåbentlig ud og optræde med, siger Maria Donna..
Popstjernen Aura Dione er igen havnet i retten. Tidligere har milliardæren Janus Friis forsøgt at gøre Auras liv surt ved at kræve millioner af hende, i forbindelse med at de ophørte med at være kærester. Denne gang er det hendes forhenværende samarbejdspartner, den 54-årige musikproducer Kenneth Bager, som kræver 300.000 kr. af den tidligere ”Popstars”-deltager. Parterne mødtes i begyndelsen af november i Københavns Byret i en strid, der går helt tilbage til 2007, hvor de først lærte hinanden at kende.
- Hun var bange for, at hendes musik ikke var god nok, Men jeg kunne høre, at to af numrene havde potentiale som singler, sagde Kenneth Bager i byretten. Læs også Se Aura skrige af fryd Selv om han hævdede at holde meget af Aura, fik hun kniven under afhøringen: – Aura er sindssygt udspekuleret. Hun skriver forskelligt under hver gang, Så kan hun altid hævde, at det ikke er hendes underskrift, lød adidas boost red det fra Kenneth Bager, som hævdede, at han siden 2013 har brugt 500.000 kr, på at jagte Auras advokater for at få afklaret, hvad han skal have udbetalt i henhold til de indgåede aftaler, fortsætter han..
Læs også Skype-milliardæren Janus Friis taler ud om striden med Aura Kenneth Bager gav også indtryk af, at Aura efter sit internationale gennembrud svømmede i penge, – Hun fik 350.000 kr, for at spille et kvarter, så vidt jeg ved, siger han. Aura oplyste, at hun foreløbig har skrevet 800 sange, at hun i løbet af 2017 udgiver sit tredje album, adidas boost red samt at der slet ikke er den samme indtjening på pladesalg som tidligere, – Det giver ingen mening, at jeg skal give Kenneth penge, som jeg ikke har fået, Det handler om, at han ville have penge af min ekskæreste (milliardærenJanus Friis, red.) og mig, siger popprinsessen til sit forsvar. .
Prev Next